ÚVOD      O NÁS      NOVINKY      NAŠE FENKY      FOTOGALERIE
ŠTĚŇATA      ODCHOVY      VÝSTAVY      ODKAZY      KNIHA HOSTŮ

NOVINKY

2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 2009 | 2008 | 2007

 

8.12.2008  Uplynulý víkend byl ryze výstavní. V pátek odpoledne jsme vyrazili směr rakouský Wells, kde se konala dvoudenní Mezinárodní výstava.  Elišku jsem po dlouhém váhání nakonec přihlásila na oba dva dny do mezitřídy. Ráno jsme se přesunuli na výstaviště a já, musím se přiznat, se srdcem  bušícím až v krku, očekávala naši rakouskou premiéru.

Sobotní den posuzoval p. E.Angelbauer z Rakouska a to všechna plemena FCI sk.VII. Nadpočetní většinu výmaráků tvořily děti pana Draka.Na řadu jsme se dostali neobvykle brzy a pan rozhodčí nám zadal CACA s velmi pěkným posudkem. V boji o CACIBa jsme nastoupili pouze my a opět chorvatský handler s Kan. K naší radosti byl CACIB zadán nám, ale asi jen tak na deset minut, když pak po komedii dal pan rozhodčí povel k přepsání (foto tabule s výsledky). Po našich protestech nakonec r.CACIB dostala r:CACová fena, BOB stejná situace jako obvykle – Kan.

Neděli posuzoval Dr.G.Bezzecchi z Itálie všechny plemena FCI sk.VII+VIII+IX, a musím říci, že jsem se s takovou kombinací ještě na výstavách nesetkala. Pan rozhodčí nasadil tempo F1, CACA jsme měli během chvíle (i zoubky jsme museli ukazovat samy). Závěr byl stejný jako předchozí den. No….a ještě nebylo ani poledne a my už uháněli k domovu, v závěru spokojeni, že se nám podařilo to, pro co jsme do Wellsu jeli  - zahájit šampionát Rakouska.

 

19.11.2008   Přinášíme listopadové novinky. V sobotu 8.11. jsme přijali pozvání MS Velešovice a zúčastnili se honu na bažanty. Pro naši mladou Elišku to byl první hon po PZ. Byli jsme zvědaví, jak se předvede a zúročí hodiny příprav. Nezklamala nás,  hledala, vystavovala a přinášela s velkou radostí a chutí.  Přestože nám počasí nepřálo, byli jsme promoklí, špinaví a zablácení, ale v závěru maximálně spokojeni. S výborným guláškem a kupou dobrých přátel jsme vydrželi až do tmy. Děkujeme za pozvání, rádi zase příjdeme.

O týden později 15.11. se v pražských Letňanech konala MVP. Tentokrát jsme spojily cestování s Lenkou deDonawitz a její Ginulou. Výstava se nám oběma vydařila. Výmary posuzoval p.JUDr.Nývlt a  Eliška si odnesla z mezitřídy (7 fen)  ocenění V1, CAC res.CACIB. Dík Lence a všem našim přátelům za fandění a skvělý den.  

23.10.2008   O víkendu se na brněnském výstavišti konala NVP. Byla to pro nás jedna z posledních výstav letošní sezony. Výmarské ohaře posuzoval p.L.Műller a Eliška z třídy otevřené získala do své sbírky další CACík a pro letošní rok první krůček k šampionátu. V bitvě o Národního vítěze nastoupily čtyři vítězky tříd, sestry Eliška, Eliz, Gina + polosestra Mína. Tento titul i vítěze plemene si odnesla krásná Gina.

V závěrečných soutěžích O nej chovatelskou skupinu jsme v klasické sestavě získali prvenství pro Sirius Nova.

7.10.2008   Nejdříve doplňuji trochu starší info. V neděli 28.9.jsme se vypravili na MVP do Českých Budějovic. Výmarské ohaře posuzoval p.ing.J.Dostál. Eliška se naposledy předvedla v třídě mladých, zvítězila a odnesla si titul CAJC. Tímto cajcíkem dokončila český junioršampionát. V závěrečných soutěžích O nej mladou fenu postoupila do užšího výběru.

O týden později, v neděli 5.10. jsme se pro změnu rozjeli do Poska, kde se konala výstava v Rybniku. Eliška získala ocenění V1, CWC, nejlepší fena v rase, BOB a v závěru o vítěze FCI sk.VII ještě res.BIG a zahájila čekatelství šampiona Polska.  

24.9.2008   Další novinky jsou opět z výstavního rance. Minulý pátek jsme vyrazili do slovinského Mariboru, kde se konala dvoudenní CACIIBová Mezinárodní výstava psů. V sobotu 20.9. CACIB Maribor 2008 posuzovala p.Marija Kavčič (SLO) a Eliška v mezitřídě získala CAC a v dalším boji res.CACIB. V neděli 21.9 CACIB Pohorje 2008 posuzoval p.Branislav Rajič (SLO) a Eliška opět získala CACres.CACIB a tím zahájila šampionát Slovinska.

A teď jen tak na okraj pro zasvěcené. V třídě šampionů nastoupila  v sobotu známá Kan T.A., získala CAC a toť vše. Sobotní BOB a CACIB si odnesla fenka Empire Josephine Imperium Star (H). V neděli Kan nastoupila v šampionech s očividně hezčí Rapsody Loi (I). Když Kan tuto třídu vyhrála, bylo nám jasné, že už nic nenechali náhodě. Proto, když s ní Eliška nastoupila o CACIB, věděli jsme jak to dopadne. Samozřejmě Kan vyhrála i BOB. Ostatně na fotkách z výstavy vidíte její kvality. Na vítěze FCI 7 jsme už nečekali.

Po výstavě jsme se rozjeli směr Chorvatsko, kde jsme ještě chtěli pár dní relaxovat. Bohužel chladné a deštivé počasí nám kazilo naše plány odjeli jsme domů. Cestou zpět jsme se stavili na Plitvičkách a pokochali se jejich krásou.

 

16.9..2008   Klubová výstava našeho plemene se konala v sobotu 13.9.2008 v zámeckém parku krásného  města Telče. Elišku jsme tentokrát přihlásily do třídy otevřené. V konkurenci 13 fen a pod přísným okem p.Kaplana (posuzoval třídu otevřenou, pracovní, vítězů a veteránů) patřila Eliška mezi tři výborné-všechny Drakovi dcery. Tuto třídu nakonec Eliška vyhrála a získala  výborná 1, CAC. Velký dík patří naší chovatelce Simoně, která mě zastoupila a Elišku výborně předvedla. „Simčo, ještě jednou dík!“  Vítězem plemene i celé klubovky se stala hvězda Mína, která stejně jako její taťka v Bratislavě, nedala nikomu šanci….a zaslouženě, je fakt krásná!

Také jsme s Eliškou absolvovaly výběr do chovu, který dopadl skvěle a tím má chovné podmínky splněny.

V závěrečných soutěžích jsme v hojném počtu vyběhaly pro Sirius Nova 1.místo o nejlepší chovatelskou skupinu.

5.9..2008   Na MVP v Mladé Boleslavi 30.8.2008 se Eliška předvedla v třídě mladých a byla oceněna MUDr.Nahodilem výborná 2. V závěrečných soutěžích jsme získaly 3.místo o nejlepší chovatelskou skupinu, opět ve stejném složení jako posledně v Bratislavě.

24.8.2008   V sobotu 23.8.2008 se Eliška zúčastnila Podzimních zkoušek, které pořádal OMS Vyškov v Křenovicích. Celkem nastoupilo 18 ohařů a 4 pejci malých plemen.

Pod vedením páníčka PZ úspěšně zakončila v I.ceně s celkovým počtem 285 bodů, skončila podle počtu bodů v pořadí 5. z 18.ohařů a tím se stala lovecky upotřebitelným psem.

Chtěli bychom poděkovat MS Křenovice za bezvadně připravené zkoušky, zejména p.Šlimarovi, předsedovi sdružení a všem kteří se na přípravě podíleli, vážíme si toho. Samozřejmě největší díky patři panu Karlu Resnerovi, za trpělivost, čas a zkušenosti, které nám věnoval během celého výcviku i v průběhu zkoušek. Poděkování patří i  Mysliveckému sdružení Holubice-Velešovice a Rousínov za to, že nám umožnily vstup do honitby, protože bez jejich pomoci bychom nebyli schopni kvalitní přípravy a úspěšného složení zkoušek.

 

20.8.2008   O víkendu jsme s oběma výmarkami vyrazili na dvoudenní MVP do Bratislavy. V sobotu posuzoval naše plemeno p.J.Jursa (SK). Eliška se předvedla v mezitřídě a získala ocenění výborná 1, CAC, r.CACIB.

V neděli posuzoval p.E.Deutscher (A), Eliška byla z třídy otevřené oceněna opět  výborná 1, CAC, r.CACIB  a tím zahájila čekatelství šampiona SK.

Z dalších posbíraných titulů: Isa a Ivetou CAC, Della s Janou CAC,CACIB, Lenka s Ginou CAJC, Simona se smečkou: Mína, Assi, Kenzi samé CaCe a CACIB a táta Drak nedal nikomu šanci a oba dva dny se stal vítězem plemene s CACIBy a BIGy.

V neděli si ve třech zaběhaly o Chovatelskou skupinu, kterou jsme suverénně vyhrály a to byla třešnička na dortu na zakončení skvělého víkendu.

 

26.7.2008  se konala v brněnském Žebětíně 1. krajská výstava psů. Celkem se zúčastnilo 193 psů různých plemen. Výstava byla skvěle připravena, v krásném prostředí s výbornou atmosférou a hlavně se spoustou našich přátel. Eliška poprvé nastoupila do třídy dospěláků a od pana rozhodčího ing.J.Dostála získala ocenění výborná 1, Vítěz třídy.  

Účastí na této malé výstavě jsme chtěli Elišce zpříjemnit období intenzivního výcviku na PZ, které se blíží mílovými kroky. Je šikulka, ale chválit budeme až po zkouškách.

1.7.2008  Uplynulý víkend se konala na brněnském výstavišti MVP Intercanis. V sobotu Eliška nastoupila do třídy mladých a od pana rozhodčího P.Navrátila získala ocenění výborná 3. Byl to příjemně strávený den s našimi přáteli.

8.6.2008  Jen tak letem světěm přinášíme info o proběhlém výstavním víkendu. V pátek jsme vyrazili na Celostátní výstavu do Sence. FCI 7 posuzoval p.P.Navrátil z ČR, pro nás na nevhodném travnatém, nerovném terénu. Zastoupení výmaráků v tomto plemeni bylo 15. Eliška šla opět v mladých, kde nás bylo pět a skončila třetí za Minvinkami, s oceněním výborná 3. Vítězem plemene se stala fenka z Chorvatska Kan Trace Atlantis a v závěru BOG 2.

V sobotu jsme se přesunuli do Nitry na MVP. Zde posuzovala část sk.FCI 7 (23 výmaráků) p.Magdalena Swietoň z PL. Eliška opět naběhla v třídě mladých v počtu 6 fenek. Tuto třídu vyhrála, získala výborná 1, CAJC, Grand Prix Slovakija junior winner 2008. Ze všech posuzovaných tříd VOK byl udělen pouze 1xCAJC, 1xCAC u psů a 1xCAC u fen. O BOBa nastoupila Eliška, Kan Trace Atlantis a Blue BMW deDonawitz.

V závěrečných soutěžích O vítěze sk.FCI mladých Jun.BOG (opět posuzovala p.M. Swietoň), skončila Eliška třetí a získala Jun.BOG 3 sk.7  1.IS pes: Icy-Breeze Jay Slovak base, 2. MOK: Bertha z Tišnovských revírů, 3. VOK: Enchanted By Elita SN.

Vítězem dne se stal Kan Trace Atlantis HR: CAC, CACIB, BOG, BOD, fenka, která si z mého pohledu tak vysoké ocenění nezasloužila. Proto vkrádá myšlenka, v čem je smysl těchto výstav, jestli se dá všechno dopředu naplánovat, ovlivnit, koupit…. Doufám, že tato momentální úvaha je silně ovlivněna výsledkem senecké a nitranské výstavy a v budoucnu se s něčím takovým už nesetkáme….snad!

 

24.5.2008  V sobotu jsme vyrazili na MVP do Litoměřic. Eliška se předvedla v třídě mladých v konkurenci 6 fenek. Pan rozhodčí MVDr.Nahodil nakonec o vítězi rozhodoval mezi Eliškou a sestřičkou Elizabeth, no verdikt byl Elizabeth V1 a pro nás V2.

Závěrem ještě informace pro ty, kteří neví, že  Eliška dokončila ZV, sice ne podle našich představ a na klubovce v Lysé nad Labem patřila mezi 15 velmi dobrých!

Foto a posudek Lysá a Litoměřice.

 

6.5.2008  Přinášíme skvělé zprávy pro všechny, kdo rádi navštěvují naše stránky. Naše Eliška se stala ve věku 13 měsíců  Jch Slovenska.

Na Celostátní výstavě v Banské Bystrici 4.května zvítězila v třídě mladých a získala od pana rozhodčího ing.Milana Kandy výborná 1, CAJC i vítěze plemene BOB.

V závěrečných soutěžích FCI skupiny VII  si vybojovala res.BIG. Díky všem, kteří nám fandili, bylo to fajn. Moc se nám víkend v Banské Bystrici líbil.

30.4.2008  Děkujeme Mysliveckému spolku Velešovice za umožnění výcviku naší Elišky ke ZV (17.5.2008) v této honitbě. Velký dík patří zejména našemu příteli K.Resnerovi, který se spolu s páníčkem intenzivně podílí na přípravě k těmto zkouškám.

20.4.2008  A je tu rychlé info o výsledcích z výstav. Minulou sobotu 12.4. na Národní výstavě v Ostravě získala Eliška v třídě mladých ocenění výborná 3 z 10 fen. Počasí nám nepřálo (náš kruh byl venku), po několika teplých dnech jsme snad všichni podcenily oblečení, takže jsme si to užily… No a teď v sobotu 19.4. jsme zase pro změnu vyrazily na cacibovou MVP do Českých Budějovic, kde Eliška v konkurenci 7 fenek získala ocenění výborná 2. Pro nahlédnutí foto Ostrava a České Budějovice.

5.4.2008   Dnes je to přesně rok, co spatřil světlo světa úžasný vrh E z CHS Sirius Nova, z něhož pochází i naše Eliška. Když se ohlédneme za celým rokem, který jsme s Eliškou prožili musíme bez nadsázky říct, že výběr štěňátka z této CHS byla velmi šťastná volba. Nejenom tím, že je úspěšná na výstavách, ale hlavně pro její úžasnou povahu. Dnes tedy má Eliška své 1. narozeniny ale nesmíme zapomenout na naši Bonynku, která bude mít 11.dubna také narozky a to už čtvrté. Holčičky naše, přejeme vám šťastný a spokojený psí život a aby nám spolu bylo dobře jako doposud.

Dnešní den byl pro Eli ještě něčím významný. Zúčastnila se jarního svodu loveckých psů v OMS Brno město v jezdeckém areálu Dvorska.Setkali jsme se tu s Lenkou a Ginou.

 

29.3.2008   Přinášíme nejnovější zprávy ze sobotní výstavy z Nitry, kde naše Eliška vyhrála  třídu mladých (7 zúčastněných fen) a získala titul CAJC - potvrdila čekatelství slovenského junior šampióna a nakonec se stala nejkrásnějším výmarským ohařem s titulem BOB.  

Ale to ještě nebylo všechno. V odpoledních, závěrečných soutěžích O nejkrásnější mladou fenu postoupila do užšího výběru a O vítěze skupiny FCI (sk.7) se umístila na 2.místě z 11 loveckých psů.

Úspěšná byla také maminka naší Elišky Anastasia SN, která po dokonalém předvedení Dášou získala titul CAC a tím dokončila šampionát Slovenské republiky a stává se šampiónem SK!!  Moc gratulujeme a Eliška posílá mamince pusu.

Ještě na závěr musím dodat, že pan rozhodčí Erdös László z Maďarska měl určitě těžké rozhodování při udělování titulu CAJC (na druhém místě v té samé třídě skončila sestřička Elizabeth The Queen SN), a jak nám bylo přetlumočeno „obě jsou excelentními jedinci, nejlepší ze všech předvedených výmaráků.“

Snad jen z celého dne mi bylo líto, že se tohoto klání nemohla zúčastnit Ginula s Lenkou a jak jsem ji už napsala, mohlo to být pestřejší, nejenom černobílé.

 

22.3.2008  Po několika týdnech jsme se s Eliškou vypravili na MVP do Prahy. Z celkového počtu 13 zúčastněných fen v třídě mladých jsme si vyběhali krásné 3. místo s oceněním výborná 3.  Posudek od pana Nahodila si můžete přečíst ve výstavách. .

3.3.2008  Přidáváme fotky našich miláčků z letošní zimy. U nás na Hané bylo letos sněhu opravdu poskromnu, zasněžených fotek je málo, spíše ty se sluníčkem. Rádi se s vámi podělíme o radost, kterou máme z našich feneček.

Na foto se můžete mrknout v sekci  Fotogalerie / Zimní radovánky 2008.

9.2.2008  Na MVP V Brně byla Eliška opět úspěšná. Zvítězila v třídě mladých z 11 zúčastněných fen a získala od pana rozhodčího MUDr.Nahodila výborná 1, CAJC a stala se vítězem plemene BOB.

V odpoledních, kvalitně zastoupených závěrečných soutěžích O nejkrásnější mladou fenu a O vítěze skupiny FCI (sk.7)  jsme do užšího výběru nepostoupili. Je to pro nás opět velký úspěch. Posudek najdete v sekci výstavy / 2008 i  fotky.

 

26.1.2008  Přinášíme skvělé zprávy . Na MV v Trenčíně se Eliška úspěšně předvedla v třídě mladých. V konkureci 7 feneček byla oceněna od pana rozhodčího J.Jursy výborná 1, CAJC, a  ještě k tomu BOB. V odpoledních závěrečných soutěžích O nejkrásnější mladou fenu ze všech vystavovaných plemen postoupila mezi nejlepších deset a v soutěži O vítěze skupiny FCI (sk.7)  mezi nejlepších pět. Pořadí se v těchto soutěžích udělovala pouze na první tři místa, ale i tak je to pro nás obrovský úspěch!

11.1.2008  Na Hanácké výstavě V Olomouci se Eliška poprvé předvedla v třídě mladých. Pod přísným dohledem pana rozhodčího Kaplana bylo hodnoceno osm feneček a k naší radosti byla naše Eli jediná výborná, ale bohužel bez titulu.….snad někdy příště.

5.1.2008   Sobotní odpolední procházku jsme spojili s výcvikem aportů. Dostali jsme od známých kůži zajíce, chtěli jsme toho využít – Bonynce natáhnout vlečku a Elišce vyzkoušet pohozenou. Obě nám opět udělaly radost. Bony jsme dvakrát natáhli vlečku, dohledala a přinesla vzorově. Také Eliška se snažila, přinášela a předávala pohozeného zajíce s takovou chutí až se to zdálo neuvěřitelné. Nové fotky najdete ve fotogalerii.

 

/ © fefi.wz.cz 2010

výmarský