ÚVOD      O NÁS      NOVINKY      NAŠE FENKY      FOTOGALERIE
ŠTĚŇATA      ODCHOVY      VÝSTAVY      ODKAZY      KNIHA HOSTŮ

NOVINKY

2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 2009 | 2008 | 2007

 

8.12.2009  Na poslední letošní výstavu jsme se vypravili do německého města Kassel, kde se ve dnech 5.-6.12. konala dvoudenní výstava.

V sobotu na NV získala Eliška V1, VDH, CAC a neděli na MV opět z třídy šampionů V1, VDH, CAC, CACIB. Takže ještě jedna úšpěšná výstava a bude mít splněné podmínky pro udělení titulu německého šampiona.

Ve dnech 17.-18.10. se na brněnském výstavišti konala NVP. Eliška z třídy otevřené získala  V1, CAC. Boj o Národního vítěze pak byl plně v režii Sirius Nova.

13.10.2009  World dog show Bratislava 8.-11.10.2009

Této prestižní Světové výstavy jsme se zúčastnili až poslední den, kdy byla posuzována FCI 7. Část plemene VOK posuzoval německý rozhodčí pan Hans Wiblishauser (D) v kruhu č.48.

Eliška nastoupila v třídě pracovní (16352) a v obrovské konkurenci získala V1, CAC (1/12). Toto je pro nás neuvěřitelné vítězství, kterého si nesmírně vážíme.

V závěrečkách jsme běhaly za CHS Sírius Nova a ve velkém počtu chovatelských skupin (jen výmarských byly 4) jsme umístily jako 3. nejlepší CHS na světě!!!

28.9.2009  O víkendu jsme se zúčastnili dvoudenní MVP ve Slovinsku a Eliška si přivezla z několika set kilometrové cesty krásné ocenění. První den - CACIB Celje - třída pracovní: CAC, CACIB, BOB, BIG 3 a tímto již třetím cacíkem splnila podmínky pro udělení titulu Slovinský šampion. V neděli – CACIB Celeia – opět z pracovky: CAC, r.CACIB. A protože je to v pořadí již čtvrtý šampionát, dosáhla i dalšího ocenění: MultiChampion !

15.9.2009  Tak jsme zase zpět a doplňujeme výstavní úspěchy naší Elišky z třídy šampionů:

22.8.2009 jsme se jen my dvě rozjely na KV do Brna, odkud jsme si odvezly VT, KV, BIG1 .

5.9.2009 na Oblastní výstavě v Buchlovicích: VT, Oblastní vítěz (závěrečky se zde nekonaly).

12.9.2009 na klubové výstavě ve Vracově výborná.

 

29.7.2009  Opožděně přinášíme zprávičku opět z výstavního rance. V sobotu 18.7. jsme brzy ráno vyrazili do rakouského Oberwartu, kde Eliška získala CAC, r.CACIB a stejný výsledek se opakoval i při nedělní výstavě v maďarském Szombathely. Těmito dvěma tituly máme pro letošek v těchto zemích splněno a snad se nám příští rok podaří šampionáty dokončit. Posudky, rozhodčí a foto najdete zde.

Z Maďarska jsme pak na pár dní odjeli do Chorvatska, kde jsme si všichni čtyři užívali sluníčka a moře.

Protože jsme byli blízko Splitu, přihlásili jsme Elišku na první noční výstavu. Tam už se nám zas tak moc nedařilo. V třídě otevřené skončila třetí za dvěma fenkami z Itálie. Paní rozhodčí ze Švédska se zdála malá ve srovnání s vysokými  Italkami. Ale i tak je to pro nás další zkušenost, titul jsme nepotřebovali (máme z letošního Zágrebu 2xCAC) a třetí, poslední pro získání ChHR až  příští rok.

 

1.7.2009  Poslední červnovou sobotu jsme si s Eliškou odskočily (tentokrát bez pánečka a Bonynky) do nedalekého Brna, kde se konala MV. Tuto výstavu jsme pojaly jako splečnou akci, kde se po delší době zase setkáme s našimi známými. A že se nás u kruhu opravdu sešlo hodně…

Výmaráky posuzoval p.L.Műller a Eliška od něj získala z třídy pracovní CAC, r.CACIB.

 

24.6.2009  Ve dnech 13.a 14.6. jsme se zúčastnili dvoudenní výstavy v německém Erfurtu. Z domova jsme vyjeli už v pátek, přijali jsme pozvání naší chovatelky Simony, kde jsme strávili příjemný večer a brzy ráno vyrazili na druhou polovinu cesty.

V sobotu na  národní výstavě posuzoval Dr.Wilfied Peper (D)a Eli v pracovní třídě získala titul V1 VDH, CAC, čímž potvrdila čekatelství německého šampionátu.

Na mezinárodní v neděli, posuzoval A.R.R.Doedijns (NL), Eliška zopakovala sobotní úspěch V1 VDH, CAC, r.CACIB.

Po oba dny nám dělaly společnost naše pražandy – Dáša s Eliz a Verunka s Fergi, kterým ještě jednou za vše děkujeme a hlavně oběma gratulujeme k úžasným úspěchům.

5.6.2009  na Celostátní výstavě v Senci získala Eliška třetí CAC v třídě šampionů (posuzoval p.Jozef Horváth, SK) a tímto splnila podmínku pro udělení titulu GrandCh SK. Její slovenská výstavní kariéra byla velice úspěšná:  JuniorCh se stává v pouhých 13 měsících, šampionem  ve 20 a GrandCh v 26 měsících.

Získává 4xCAJC, 6xCAC, 1x r.CAC, 3x r.CACIB, Juniowinner, JBOB, JBIG3, 3xBOB, 2x r.BIG. Na Slovensko se opět vrátíme na říjnovou světovku do Bratislavy.

 

20.5.2009  Květen jsme zahájili opět výstavně-Slovenskem. Na NV V Banské Bystrici (3.5.2009), posuzoval  MVDr.F.Šimek (CZ) získala Eliška první CAC z třídy šampionů a tím rozjela čekatelství GrandCh SK. Sem jsme jeli společně s Míšou a Agouškem, dalmatinkou Kyrou a její paničkou Lidkou (royalstuart.wbs.cz), které děkuji za neúnavné focení na všech výstavách.

Další CAC a r.CACIB si vyběhala o týden později na MVP v Bratislavě

(9.-10.5.2009). Sobotní výstavní den posuzoval M.Stanovský (Sk) a  neděli S.Szabó (HU), který Elišce zadal r.CAC. Hned po výstavě jsme odjeli k Balatonu, kde jsme měli naplánovanou odpočinkovou dovolenou, kterou jsme zakončili, jak jinak než dvoudenní MV v Budapešti (16.-17.5.2009). První den posuzovala  M.Gyárfás (HU) a Eliška zíslala z třídy otevřené r.CAC, v neděli pak od L.Erdös (HU) CAC, CACIB a tímto úspěchem zahájila další šampionát.

21.4.2009   Výstavní info. 4.dubna jsme se s holkami deDonawitz  zúčastnily MVP ve Wieselburgu. Naše výprava byla pro všechny opět úspěšná. Posuzoval p.rozhodčí Erwin Deutscher (A) a naše Eliška získala z mezitřídy V1, CACA, CACIB.

V neděli 19.4. jsme se rozjeli do polské Czestochowé, kde se konala NVP.  Eliška získala z třídy pracovní od p.rozhodčího A.Skrzyńskeho (PL) CWC, Nej fena v rase, BOB, BOG 3. Tímto třetím CWC splnila podmínky pro udělení titulu šampion Polska.

Nejen, že Eliška tyto podmínky splnila, ale přidala i titul 2x Nejlepší fena v rase (obdoba našeho titulu Národní vítěz) 2x BOB (Best ob Breed – Nejleší pes plemene),  BOG 2 a 3 (Best of Group – Nejepší pes skupiny 7, kam patří všichni ohaři). Vysvětluji pro všechny, kteří se neorientují v titulech, zkratkách a protože také zjišťuji, že naše stránky navštěvují i lidé, kteří jsou v tomto neznalí a žádají vysvětlení.

Začátkem dubna jsme navštívili v Brně MVDr.Snášila a rozhodli jsme, že necháme Elišku posoudit na dysplázii loketních a kyčelních kloubů. Hned po RTG nám pan doktor sdělil, že výsledek je výborný. Dnes už máme oficiální posudek :  DLK 0/0, DKK 0/0.

26.3.2009  Se zpožděním stručné info z minulého týdne.Opět jsme se cestovali na výstavu, tentokrát na mezinárodní výstavu do polských Katowic, kerá se konala ve dnech 20.-22.3. Skupinu 7 posuzoval p. Tadeusz Chwalny (PL), Eliška získala z mezitřídy V1, CWC a potvrdila tím čekatelství polského šampiona.

V neděli pak přijela na jarní procházku Lenka s Ginou a Elinkou. Počasí nám celkem přálo, hafíci se vyblbli a my poklábosili a ukázali Lence naše lesy, luhy a háje……  Fotky na www.dedonawitz.cz

 

9.3.2009   Opět novinky z výstavního soudku. V sobotu ráno jsme s Lenkou vyrazily směr rakouský Graz na MVP. Rozhodčí p. Dr.Milivoje Urosevic (SCG), sympatický pán, zadal Elišce z třídy otevřené titul V1, CACA a následně r.CACIB. Sestřička Gina si odnesla CACA, CACIB, BOB, res.BIG. Dařilo se i Shefisčátkům a Greyluckáčkům, s kterými jsme užili kupu srandy při čekání na závěrečky. V sobotu se dařilo i českým holkám v Mnichově, kde posbíraly co se dalo (ti z vás museli mít radost), gratulujeme!

 

4.3.2009   Poslední únorový víkend jsme se vypravili do chorvatského Zágrebu na  dvoudenní výstavu. Cestovali společně s Lenkou a Ginou, kterým děkujeme za milou společnost.

V sobotu posuzoval p.Mijo Fury (HR) a Eliška si z mezitřídy odnesla V1, CAC. Druhý den od p.rozhodčího J.Matyáše (SK) získala ze stejné třídy ocenění V1, CAC, r.CACIB . Gina šikulka si k dvěma CACíkům přidala do sbírky ještě r.CACIB, CACIB a BOB. Obě tímto úspěchem zahájily čekatelství šampona Chorvatska.

Povýstavní slumečné odpoledne jsme si užívali spolu se Shefiskovic smečkou na březích Savy.

 

9.2.2009   Uplynulý víkend byl opět výstavní a hlavně úspěšný. Na Brněnském výstavišti se konala MV DUOCACIB. V sobotu Eliška z třídy otevřené získala V1, CAC, poté CACIB, za který byla odměněna nominací Crufts 2010. Tímto vítězstvím dokončila šampionát ČR a stává se Českým šampionem.

V neděli se nám už nepodařilo opakovat sobotní úspěch. Elinka skončila druhá a odnesla si r.CAC.

Český šampionát dokončily také „éčkové“ sestřičky Eternal Vision At (Gina) a Elizabeth The Queen (Eliz). Je to úžasné, že všechny tři se na jedné výstavě staly Českými šampionkami.

    

26.1.2009  V sobotu ráno jsme v odjížděli na MVP do Trenčína s přáním získat titul a dokončit dospěláckého šampiona. V loňském roce nám bylo Slovensko velmi nakloněno, domů jsme nikdy neodjížděli bez titulu. Eliška se zde junioršampionkou stala již ve 13 měsících.

V Trenčíně na nás čekala přeplněná hala, kluzká podlaha a nekonečně dlouhá doba před nástupem do kruhu – výmaři přišli na řadu až kolem druhé hodiny. Posuzoval p.rozhodčí V. Piskay, velmi pečlivě a nebylo u něj neobvyklé udělovat V1 bez titulu. Eliška nastoupila jako jediná v mezitřídě, získala V1, CAC a tím dokončila  jako první z „éček“ šampionát SK.

13.1.2009  Výstavní sezonu jsme zahájili Národní výstavou v Olomouci. Naše plemeno posuzoval rozhodčí Andrzej Mania PL. Po dlouhém rozhodování za pomoci paní zapisovatelky, nakonec i podle věku zadal titul Ebi a Eliška si z třídy otevřené odnesla r.CAC.

 

/ © fefi.wz.cz 2010

výmarský oh